Szafraceum. Suplement Diety

Popraw sobie nastrój!

Szafraceum. Suplement Diety Szafraceum. Suplement Diety
Szafraceum. Suplement Diety
16.01.2014 10:20 WALKA Z DEPRESJĄ TO PROBLEM GLOBALNY

Walka z depresją to problem globalny

Kluczowe fakty

• Depresja jest częstym zaburzeniem psychicznym. Na całym świecie , ponad 350 milionów ludzi w różnym wieku cierpi z powodu depresji,

• Depresja jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności na vk blue viagra świecie i jest głównym czynnikiem globalnego obciążenia chorobami,

• Większość wśród chorych stanowią kobiety,

• W najgorszym przypadku depresja może prowadzić do samobójstwa.

Depresja różni się od zwykłych wahań nastroju i czasowych reakcji emocjonalnych które pojawiają się w codziennym życiu. Długotrwałe narażenie organizmu na działanie stanów depresyjnych może stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a w najgorszej postaci prowadzić do samobójstw. Dane Światowej Organizacji Zdrowia opublikowane w październiku 2012 roku mówią, że liczba zgonów będących rezultatem depresji sięga miliona rocznie. Mimo, że znane są skuteczne metody leczenia depresji, mniej niż połowa osób dotkniętych tą chorobą (w niektórych krajach mniej niż 10%) otrzymuje profesjonalną pomoc.

Bariery skutecznej opieki to brak środków, brak wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia i społeczne piętno związane z zaburzeniami psychicznymi.

Ciężar depresji i innych chorób psychicznych rośnie na całym świecie. Rezolucja Światowego Zgromadzenia Zdrowia z maja 2012 wzywa do stworzenia programu kompleksowej, skoordynowanej profilaktyki zaburzeń psychicznych na poziomie krajowym.

Ciężar depresji i innych chorób psychicznych rośnie na całym świecie. Rezolucja Światowego Zgromadzenia Zdrowia z maja 2012 wzywa do stworzenia programu kompleksowej, skoordynowanej profilaktyki zaburzeń psychicznych na poziomie krajowym.

Dla nas najbardziej zauważalnymi efektami działań podejmowanych w tym zakresie są kampanie społeczne prowadzone na dużą skalę. Obejmują one różne obszary i tematykę. Poniżej przykłady spotów dotyczących problemu depresji tworzonych w różnych krajach. Co o nich myślicie? Który najbardziej do was trafia?

Polska

Oba materiały dotyczą kampanii społecznej Fundacji Itaki przeciw http://domjanart.hu/ula4-best-drugstore-foundation-for-dry-skin/ depresji z 2012 r. Była ona skierowana do mężczyzn. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem depresji jako choroby, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód czy status społeczny, oraz walka ze stereotypem mówiącym, że depresja jest niemęska i nie dotyczy mężczyzn.

Kanada

Kampania kanadyjskiego Ministerstwa Zdrowia i Usług Społecznych canadian pharmacy fast shipping uderzająca w stereotypy takie jak Lenistwo, słabość charakteru i tchórzostwo, utrudniające rozpoznanie choroby. W ramach kampanii powstał spot reklamowy, na którym obrazy przeczą temu, co mówi narrator – podczas scen pokazujących osiągnięcia i ważne życiowe momenty różnych ludzi, głos w tle operuje stereotypami na temat ludzi chorych na depresję: „Słabeusz. Ktoś komu brakuje ambicji. Albo nieodpowiedzialny. Przegrany. Osoba, która myśli tylko o sobie. Tchórz.”

Wielka Brytania

“Hej, to jest OK” to kampania prowadzona przez brytyjski magazyn Glamour. Jej zadaniem jest przełamanie piętna społecznego dotyczącego kwestii zdrowia psychicznego. Miała na celu budowanie wśród kobiet poczucia, że rozmawianie o swoich problemach z gorszym nastrojem i depresją nie jest niczym niewłaściwym. Wbrew pozorom nawet w krajach wysoko rozwiniętych świadomość tego problemu jest nadal znikoma Film pokazuje wiele różnych kobiet

trzymających w rękach kartki opisujące najgorsze chwile w ich walce z depresją.

A może znacie jeszcze inne przykłady?

Kamil Więczkowski